Soolakamber - sinu uus lahendus
 Kui teid vaevab korduv/krooniline nohu või ninakinnisus, maksillaarne hamba- või põsevalu ja survetunne

● Kui te põete sageli hingamisteede nakkushaiguseid või otsite täiendavat ravi hingamisteede infektsioonile,
mis aitaks paremini ja kiiremini taastuda

● Kui te põete hingamisteede ägedat infektsioosset haigust või tekkis kroonilise haiguse ägenemine ning te
tunnete end ikka halvasti traditsioonilise ravi ajal või pärast seda

● Kui te ei vabane rögast

● Kui te tunnete, et teie hingamisteed on õietolmust saastunud või kopsudesse on kogunenud tolm või
muu saasteaine töökohalt

● Kui teid vaevab hommikune suitsetajate köha või kuiv köha


Soolaravi on hingamisteede haiguste alternatiivravi meetod (mitte meditsiiniline), mida on kasutatud sajandeid ja saab parandada teie hingamise kvaliteeti. Väidetavalt raviefekt soolakaevandustes on osutunud väga tõhusaks ja on nüüd kättesaadav ka koduses keskkonnas. See on aero-hajutatud keskkond, mis on küllastatud kuiva soola (NaCl) aerosooliga, millel on kindlaksmääratud ja kontrollitud massikontsentratsioon, kusjuures osakeste suurus on 1 kuni 10 mikromeetrit.

Soolaravi määratakse alljärgnevate häirete puhul: 
Bronhiaalastma; krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK): krooniline bronhiit, emfüseem; tsüstiline fibroos; 
bronhoektaasia; suitsetaja köha; köha koos viskoosse röga eemaldamise raskustega; kroonilised ENT haigused: 
kõrvapõletik, tonsilliit, sinusiit, farüngiit.

  Soolaravi ajalugu ulatub tagasi muinasaega. Vastavalt iidsete legendidele, mungad paigutasid haigeid soola koopasse kus õhk oli soola tolmu täis. Teise Maailmasõja käigus leidsid inimesed pommide eest varju soolakaevandustes ja need inimesed kes põdesid kroonilisi hingamisteede haigusi märkasid olulist tervise paranemist.

19. sajandil Poola arst Felix Boczkowski märkas, et soolakaevandustes kaevurite seas praktiliselt puuduvad kopsuhaigused. Aastal 1843 avaldas ta raamatu "Vee- ja teiste tervise protseduuride ajalugu kaevandustes." (O Wieliczce pod względem historyi naturalnej, dziejów i kąpieli). Seda võib pidada esimeseks teaduslikuks publikatsiooniks soolaravi kohta.

Siin on tsitaat raamatust:

"...Veelgi enam,  sagedased ja pikaajalised soolakaevanduse külastamised on isegi tõhusamad kui soola vannid seda tüüpi tervisehäirete puhulSee nähtus on otseselt seotud mikrokliimaga kaevanduses, kus õhk on küllastunud peene soola osakestega ja soola tolmuga. See soola tolm omab äärmiselt positiivset mõju nõrgale ja haigele kopsule, mis on selgelt märgatav kaevurite seas, kes vaatamata oma kopsude kannatustele ja väga raske tööle elavad kuni eani. Nad näitavad füüsilise seisundi paranemist kui nad on viibinud pikemat aega kaevanduse allosas peale pingelist laskumist alla... "

Euroopas avati palju speleokliinikuid ja paljud nendest eksisteerivad tänaseni. 

Wieliczka ja Bochnia maalused soolaravi rajatised võivad võtta vastu kuni 260 patsienti samaaegselt.


 
Vastunäidustused: Sisemiste haiguste ägenemine, raske hüpertensioon, retsidiivid ja mistahes verejooksud, verehaigused ägedas faasis, ägenenud hingamisteede haigused, raske krooniline hingamispuudulikkus, aktiivne tuberkuloos, psüühikahäired ja uimastisõltuvused, pahaloomulised haigused, joove, kurtumus, rasedus.