Nagu iga ruum, mida kasutatakse raviasutuses, peab ka soolakamber vastama kõrgete hügieeni nõuetele. Põhilisi raskusi soolakambri hoolduses tekitab soolatolm, mis sadestub kambri pindadele ja seda on vaja täiendavalt koristada.
Soolakamber on sageli SPA või tervishoiuasutuse osa ja seetõttu peab soolakamber olema hästi isoleeritud teistest ruumidest. Soolaosekesed pääsevad kergesti läbi uste kui need pole tihedad ja on halvasti ehitatud. Seetõttu võivad saada mittevajalikku soolaravi ka teised asutuse külastajad ja töötajad, kellest mõnele võib see olla isegi ohtlik. Seega soolakamber peab olema hästi isoleeritud.
Tähtis teada 1. Soolakambri isoleerimiseks kõrvalruumidest kasutage kahekordseid uksi. Soovitav on nõu pidada ventilatsiooni spetsialistiga.
Tihti on soolakamber ülerahvastatud ja sellest tuleks hoiduda.
Tähtis teada 2. Igale külastajale peab olema eraldatud vähemalt 8m3 ruumi, mis on vajalik võimaliku nakkuse ärahoidmiseks.
On teada, et sool on tugev bakteritsiidne aine ja kahjulike mikroorganismide kogus soolakambri õhus on väiksem kui tavatingimustes.
Soolakoopaid on edukalt kasutatud paljude haiguste raviks sadu aastaid.Paljudes soolakambrites simuleeritakse soolakaevanduste tervendavat atmosfääri soolaga kaetud pindadega, mis ei ole aga võrreldavad soolakoobastes asuvate tuhandete tonnide soola tervendava mõjuga.
Tehislike soolakambrite seinad ja lagi on kaetud niiske soolaga, mis kuivades muutub aja jooksul kestvaks viimistluseks. Kui sool sisaldab paakumisvastast ainet (lauasool sisaldab tavaliselt E535, E536 Naatriumferrotsüaniid) siis lisatakse tavaliselt liimainet, milleks on vedel klaas (Naatriumsilikaat). Põrand on kaetud lahtise soolaga.
Soolakambreid ehitatakse ka soolaplokkidest, millel ei ole negatiivseid omadusi ja mis ei sisalda E-aineid.
Ravitoime on saavutatav peale soolakoobaste ka ainult soolaaerosooli abil ja ruumid ei pea olema kaetud soolakihiga.
Aastate jooksul sadestub soolakambrite soolale mustust, mida toovad soolakambrite külastajad ja sool muutub mustusest halliks. Soolakambrite külastajad toovad kambrisse tahtmatult allergeene, mille eest ei kaitse isegi kaitsevahendid, mida väljastatakse soolakambris.
Sool põrandal peab vastu pidama tuhandeid külastajaid ja seda on praktiliselt võimatu kaitsta mustuse eest. Lapsed mängivad soola sees nagu liivakastis ja puutuvad kokku soolaga segunenud mustusega.
Sool ei hävita allergeene ja aja jooksul kogunevad tolmulesta kehad ja koduloomade karvad ning muud osakesed soolakambris. soolakambri õhus on väiksem kui normaaltingimustes. Seda näitavad näiteks soola koopad, mis on edukalt kasutatud paljude haiguste raviks sadu aastaid. Soolakamber, mis simuleerib soolakaevandustesse tervendavat atmosfääri, tihtipeale omab soolaga kaetud pindu.
Tähtis teada 3. Et soolakambreid saaks korralikult koristada peavad pinnad olema pestavad ja siledad.. Iste või lamamiskohtI peab koristama iga päev. Kui soolakambris on juba kasutusel lauasool siis tuleks see asendada siledate soolaplokkidega. Põrandal kasutada siledaid soolaplaate või ärge kasutage soola üldse. Võtke meiega ühendust.
Ventilatsioon on soolakambri tähtis osa. Õige ventilatsiooniga soolakamber parandab ka külastaja enesetunnet.
Meie halogeneraator on ette nähtud töötamiseks ruumis kus on pidev ventilatsioon, mida ei lülitata välja ravikuuri ajal.
Tähtis teada 4. Pöörake ventilatsioonile erilist tähelepanu. Kasutage Curentec halogeneratoreid, hoidke õhk värskena.